AGD

W każdym domu czy mieszkaniu znajdziemy różnego rodzaju sprzęty AGD (Artykuły Gospodarstwa domowego) i dla wielu osób wybór ich jest udręką, a to, dlatego że co kilka miesięcy rynek się zmienia, zalewając kolejnymi nowymi modelami i technologią, której często nie potrzebujemy. Często człowiek nie nadąża nad tymi zmianami.Najlepszym startem w wyborze AGD będzie poszukanie informacji na temat, bo przecież nie na co dzień człowiek kupuję AGD, zwłaszcza do całego domu jednocześnie po przecież każdy marzy o tym, aby wybrać najlepszy możliwy produkt, tylko po to, aby mieć święty spokój na parę lat.
Zaczynajmy !

Poznaj 5 zasad kupowania sprzętu AGD

1.Kupuj sprzęt z dodatkowymi funkcjami, które naprawdę będą Ci potrzebne – Klienci bardzo często łapią się na długą listę dodatkowych funkcji, z których tak naprawdę 70% z nas nigdy nie będzie używać. Niestety im więcej dodatkowych funkcji tym większą ceną produktu, oczywiście nowe AGD może i będzie wyglądać ładniej, ale nie zapominajmy, że nadal będzie działało tak samo.
2.Gwarancja – Podczas zakupu lepiej zainwestować w urządzenia, które mają dłuższą gwarancje, dzięki czemu w razie awarii możemy oddać nasze urządzenie do naprawy. Warto również pamiętać, aby kupować sprzęty AGD przed ukończeniem remontu np.: Gdy kupimy lodówkę dzisiaj a remont kuchni skończymy za 3 miesiące, to po pierwsze nie używamy urządzenia przez 3 miesiace, przez co zostało nam mniej czasu na gwarancji.
3.Nie ma sprawdzonych firm – Wysoka cena produktu nie zawsze jest adekwatna do jego trwałości i nie zagwarantuje nam, że urządzenie będzie działało poprawnie. Warto popytać znajomych bądź poczytać nasz ranking, aby dowiedzieć sie, że droższe nie znaczy lepsze.
4.Dobierz urządzenia do potrzeb domownikow – Jeśli masz duża rodzinę, warto będzie zainwestować w większą i bardziej pojemną lodówkę. Więcej jedzenia to więcej naczyń, tutaj z pomocą przyjdzie nam zmywarka.
5.Sprzęty AGD najlepiej kupić po zainstalowaniu mebli – Gdy np. planujemy nową kuchnię powinniśmy się kierować najskuteczniejsza kolejnością działania – projekt kuchni – montaż mebli – kupno AGD.

Jak dobrać urządzenia AGD do naszej kuchnii

Pierwszym pytaniem, na jakie warto sobie odpowiedzieć, przy projektowaniu kuchni jest: czy kupić AGD wolnostojące lub meble do zabudowy?
Jeśli dopiero projektujemy kuchnie to nasz sprzęt AGD, powinien pasować do zakupionych przez nas mebli, ale również do kolorystki ścian i podłóg. Często wiele osób wybiera kolor przewodni np. biały z czarnymi dodatkami.
Oczywiście oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, ale warto przede wszystkim przystosować do własnych potrzeb.

AGD wolonostojące

Zalety

Cena ( tańsze od wbudowanych)
Większy wybór modeli
Możliwość ustawienia w dowolnym miejsce

Wady

Zawsze są widoczne, ciężko z skompletować z resztą kuchni

AGD do zabudowy

Zalety

w przypadku posiadania małych dzieci – większe bezpieczeństwo
Łatwiej utrzymać w czystości
Wyglądają estetycznie

Wady

Droższe
mają mniejszą pojemność niż sprzęt AGD wolnostojący o podobnych gabarytach