AGD

W każdym domu czy mieszkaniu znajdziemy różnego rodzaju sprzęty AGD (Artykuły Gospodarstwa domowego) i dla wielu osób wybór ich jest udręką, a to, dlatego że co kilka miesięcy rynek się zmienia, zalewając kolejnymi nowymi modelami i technologią, której często nie potrzebujemy. Często człowiek nie nadąża nad tymi zmianami.

Najlepszym startem w wyborze AGD będzie poszukanie informacji na temat, bo przecież nie na co dzień człowiek kupuję AGD, zwłaszcza do całego domu jednocześnie po przecież każdy marzy o tym, aby wybrać najlepszy możliwy produkt, tylko po to, aby mieć święty spokój na parę lat.
Zaczynajmy !

Wybierz co chcesz kupić

Płyty indukcyjne

Piekarniki

Poznaj 5 zasad kupowania sprzętu AGD

1.Kupuj sprzęt z dodatkowymi funkcjami, które naprawdę będą Ci potrzebne – Klienci bardzo często łapią się na długą listę dodatkowych funkcji, z których tak naprawdę 70% z nas nigdy nie będzie używać. Niestety im więcej dodatkowych funkcji tym większą ceną produktu, oczywiście nowe AGD może i będzie wyglądać ładniej, ale nie zapominajmy, że nadal będzie działało tak samo.

2.Gwarancja – Podczas zakupu lepiej zainwestować w urządzenia, które mają dłuższą gwarancje, dzięki czemu w razie awarii możemy oddać nasze urządzenie do naprawy. Warto również pamiętać, aby kupować sprzęty AGD przed ukończeniem remontu np.: Gdy kupimy lodówkę dzisiaj a remont kuchni skończymy za 3 miesiące, to po pierwsze nie używamy urządzenia przez 3 miesiace, przez co zostało nam mniej czasu na gwarancji.

3.Nie ma sprawdzonych firm – Wysoka cena produktu nie zawsze jest adekwatna do jego trwałości i nie zagwarantuje nam, że urządzenie będzie działało poprawnie. Warto popytać znajomych bądź poczytać nasz ranking, aby dowiedzieć sie, że droższe nie znaczy lepsze.

4.Dobierz urządzenia do potrzeb domownikow – Jeśli masz duża rodzinę, warto będzie zainwestować w większą i bardziej pojemną lodówkę. Więcej jedzenia to więcej naczyń, tutaj z pomocą przyjdzie nam zmywarka.

5.Sprzęty AGD najlepiej kupić po zainstalowaniu mebli – Gdy np. planujemy nową kuchnię powinniśmy się kierować najskuteczniejsza kolejnością działania – projekt kuchni – montaż mebli – kupno AGD.

Jak dobrać urządzenia AGD do naszej kuchnii

Pierwszym pytaniem, na jakie warto sobie odpowiedzieć, przy projektowaniu kuchni jest: czy kupić AGD wolnostojące lub AGD do zabudowy?
Jeśli dopiero projektujemy kuchnie to nasz sprzęt AGD, powinien pasować do zakupionych przez nas mebli, ale również do kolorystki ścian i podłóg. Często wiele osób wybiera kolor przewodni np. biały z czarnymi dodatkami. Oczywiście oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, ale warto przede wszystkim przystosować do własnych potrzeb.

Jak wybrać AGD, najważniejsze informacje

Wiemy, że łatwo się zgubić, kiedy każdy producent reklamuje, że jego jest najlepsze. Chwytliwe slogany i obiecywanie, a co jest ważne tylko z nazwy? Właśnie skupimy się tutaj na samych konkretach i uniwersalnych poradach, podamy również najważniejsze kryteria przy zakupie danych sprzętów agd.

Konkretne informacje cenowe:

  •  Piekarnik– każdy model spełni swoje zadanie, wyższe i droższe modele mają bardziej precyzyjne sterowanie oraz większy zakres temperatur nawet do 300 stopni. Zakres cen to około 900 zł do 1600 zł
  • Lodówka- Niezależnie od modelu i firmy to kwota 1200 – 1600 zł
  • Płyta Indukcyjna– Najlepiej wybrać taką z niezależnym sterowaniem dla każdego pola grzewczego, dobry standard to koszt około 1500 zł
  • Płyta gazowa- Stalowe modele to około 800 zł, na szkle to około 1200 zł
  • Okap kuchenny– dobry okap musi być cichy, wydajny dlatego szukając okapu, kieruj się wydajnością od 600 m3/h i więcej.
  • Zmywarka– Dobra zmywarka to zakup w kwocie do 2000 zł
  • Pralka– dobre modele dostaniemy już od 1000 zł z dodatkowymi funkcjami lub pralko suszarki do kwoty 3000 zł.

Czym się kierować przy wyborze naszego AGD

Lodówka – Tutaj opcje są dwie, lodówka do zabudowy czy lodówka wolnostojąca. Jeśli zdecydujemy się na pierwszą opcję, to musimy przede wszystkim mieć odpowiednią ilość miejsca do zabudowy.

Największa różnica, która zobaczymy to wielkość zamrażalnika, który może posiadać dwie lub trzy komory/szuflady. Kolejną niespodzianką, która nas czeka przy wyborze lodówki do zabudowy to częsty brak funkcji ‘’no frost’’ w zamrażalniku. Gdzie w modelach wolnostojących to standard, o który nie musimy się martwić, to w urządzeniach do zabudowy jest to cechą premium. Ciekawe rozwiązania w lodówkach zaczynają się od 2500 zł. A co możemy dostać, jeśli dopłacimy tę kwotę?

W lepszych modelach są to specjalne szuflady o temperaturze chłodzącej, blisko zera, dzięki czemu przechowamy warzywa lub wędliny znacznie dłużej. Precyzyjne sterowanie temperaturą dzięki elektronicznym czujnikom, niezależne sterowanie temperaturą chłodziarki, zamrażalki i wspomniany już wyżej system No frost