Najlepsze lodówki w rankingu

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
W tym artykule...
  Add a header to begin generating the table of contents

  Ranking lodówek – jaką lodówke wybrać

  Zakup nowej lodówki to dla wielu osób ciężkie zadanie. Jest ona centralnym elementem każdej kuchni, bez którego nie jesteśmy w stanie prawidłowo przechowywać żywności. Niestety, wybór odpowiedniego urządzenia wcale nie jest prosty.

  Producenci oferują tak szeroką gamę różnego rodzaju lodówek, że bardzo trudno jest się zdecydować, jaki model najlepiej sprawdzi się w naszej kuchni.

   Poza tym, oferowane obecnie sprzęty bardzo wykraczają poza podstawowe urządzania chłodzące, zatem problemem staje się nie tylko potrzeba doboru odpowiedniego rozmiaru lodówki, ale także jej stylu oraz rozmaitych funkcji.

  Z tego względu, warto dokładnie przemyśleć swój wybór i sprawdzić obecny ranking lodówek, w celu dokładnego zapoznania się ze sprzętem, który planujemy kupić.

  Sprawdź ranking i ocene najlepszych lodówek

  O to lista naszych najlepszych lodówek, które zostały ocenione przez nas pod kątem popularności, wytrzymałości, parametrów i ceny.

  Rodzaje lodówek – lodówka do zabudowy, czy lodówka wolnostojąca

  Lodówka to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni, który będąc zarówno częścią zabudowy, jak i wolnostojącym urządzeniem może się świetnie prezentować.

  Warto zatem poznać zalety oraz wady obu tych rozwiązań. To, co niewątpliwie wyróżnia lodówki wolnostojące, to przede wszystkim duża swoboda w ich ulokowaniu. Tego typu sprzęt możemy umieścić w dowolnym miejscu, niezależnie od pozostałych sprzętów AGD, czy zabudowy meblowej.

  Dodatkowo, lodówki wolnostojące stanowią najliczniejszą grupę sprzętów tego typu i są dostępne w różnych kolorach, stylach oraz rozmiarach. Nowoczesny design w połączeniu z najnowszą technologią świetnie sprawdzi się nie tylko jako praktyczne urządzenie, ale również przyciągający wzrok element, który warto wyeksponować. 

  Ponadto, patrząc na ranking lodówek widzimy, że czołowi producenci tych sprzętów nieustannie prześcigają się w tworzeniu bogatych ofert i proponują swoim klientom coraz to nowsze i ciekawsze modele, nie tylko pod względem funkcjonalności, ale również wyglądu.

  Dodatkowym atutem lodówek wolnostojących są niezwykłe funkcje i gadżety, w jakie może być wyposażony dany model. Stylowe, podświetlane uchwyty, niebywała struktura drzwi, czy też wyświetlacze LCD informujące nas nie tylko o temperaturze wewnątrz urządzenia, ale również o jego zawartości, to tylko niektóre z licznych udogodnień, jakie możemy znaleźć w ofercie rynkowej większości producentów.

  Lodówka wolnostojąca

  Ponadto, lodówki wolnostojące występują w dowolnych rozmiarach i konfiguracjach, co jest dodatkowym atutem tych urządzeń. Duża, mała, jedno lub dwu-drzwiowa – wybór jest naprawdę ogromny, dlatego warto zastanowić się, ile miejsca chcemy przeznaczyć na ten sprzęt i jakie funkcje ma on spełniać. Lodówki wolnostojące występują zazwyczaj w połączeniu z zamrażarką, która może znajdować się w górnej lub w dolnej części lodówki, ale nie tylko.

  Obecny rynek i ranking lodówek podbijają chłodziarko-zamrażarki dwudrzwiowe, które poza niepowtarzalnym wyglądem i stylem wykonania, oferują bardzo praktyczne rozwiązania w zakresie połączenia lodówki z zamrażarką. Urządzenia te nazywane są lodówkami typ Side by Side, czyli posiadają dwoje otwieranych drzwi.

   Po jednej ze stron znajduje się lodówka, po drugiej zaś zamrażarka. Taki układ oferuje ogromną łatwość w dostaniu się do potrzebnych produktów oraz oczywiście możliwość przechowywania większej ilości żywności. Poza tym, większość urządzeń tego typu wyposażone jest w kostkarkę do lodu i podajnik zimnej wody, czego nie znajdziemy w ofercie lodówek pod zabudowę.

  Niemniej jednak, lodówki do zabudowy również cieszą się ogromną popularnością i wypełniają niemalże każdy ranking lodówek. Ich ogromną zaletą jest fakt, że są niewidoczne, przez co z łatwością można wkomponować je w niemalże każdą zabudowę meblową. 

  Lodówki do zabudowy niczym nie różnią się od pozostałych frontów kuchennych, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że nowoczesna lodówka nie dopasuje się do klasycznego stylu kuchni.

   Chłodziarki tego typu są oczywiście odpowiednio przygotowane do montażu, aby bez problemu można je było obudować, a jednocześnie zapewnić odpowiednią wentylację. Decydując się na tego typu model należy jednak pamiętać, że urządzenia te są zazwyczaj mniej pojemne niż lodówki wolnostojące i wymagają wcześniejszego, bardzo dokładnego zagospodarowania miejsca, w którym mają się znaleźć.

  Ranking lodówek do zabudowy

  Lodówka do zabudowy jest niezauważalna. Wtapia się w meble kuchenne, dlatego idealnie pasuje do nowoczesnej, minimalistycznej kuchni. Lodówki do zabudowy są w taki sposób zaprojektowane, aby mogły zostać obudowane bez żadnego związanego z tym ryzyka, brakiem odpowiedniej wentylacji lub uszkodzenia samej lodówki czy mebli kuchennych.

  Jeśli ktoś wpadłby na pomysł umieszczenie, zwykłej lodówki wolnostojącej do mebli to wiązałoby się to z poważnymi uszkodzeniami a przecież tego nie chcemy, chcemy aby sprzęt, który kupujemy starczył nam na pare dobrych lat. Zaletami lodówek do zabudowy jest ich estetyka i to że wpasują się do każdej kuchni ale tylko na etapie projektowania lub renowacji kuchni.

  Lodówka do zabudowy

  Czym się kierować przy wyborze najlepszej lodówki

  Tak naprawdę istnieje wiele czynników, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę, gdy planujemy zakup nowego urządzenia. Począwszy od możliwego budżetu, poprzez rozmiar, wygląd, docelową lokalizację, a skończywszy na funkcjonalności i przede wszystkim praktyczności sprzętu. Spoglądając na ranking lodówek, możemy bez problemu wyróżnić kilka kroków, za pomocą których na pewno uda się nam wybrać lodówkę dopasowaną do indywidulanych potrzeb:

  • Odpowiedni rozmiar – pierwszym krokiem, jaki powinniśmy podjąć przy wyborze lodówki jest ustalenie jej rozmiaru, tak aby bez problemu zmieściła się w naszej kuchni. Należy dokładnie określić maksymalną wysokość, szerokość i głębokość urządzenia, a także zadecydować, w którą stronę mają otwierać się drzwi lodówki.
  • Rodzaj lodówki – gdy, już wiemy jakie wymiary ma mieć nasza nowa lodówka, należy określić jaki rodzaj i układ urządzenia będzie najlepiej odpowiadał naszym potrzebom. Dostępne obecnie lodówki występują w różnych konfiguracjach, z czego każde rozwiązanie ma swoje zalety oraz wady odczuwalne w codziennym użytkowaniu. Ogólnie ranking lodówek prezentuje nam cztery podstawowe typy urządzeń
  • Cena lodówki – jednym z kluczowych wyznaczników w czasie zakupu lodówki może okazać się również jej cena. Standardowe modele chłodziarko-zamrażalek możemy kupić już za kilkaset złotych. Są to jednak najczęściej klasyczne, białe lodówki, które w większości przypadków nie pasują do obecnych trendów i nowoczesnych mebli. Na szczęście, w ofercie możemy znaleźć również stylowe, nowoczesne urządzenia, idealnie komponujące się z każdą aranżacją meblową. W takich jednak przypadkach ceny sięgają do kilku do kilkunastu tysięcy złotych.
  • Funkcje i wygląd lodówki – w przypadku lodówek do zabudowy nie musimy się przejmować zewnętrznym wyglądem urządzenia, ponieważ i tak zostanie ono w całości zabudowane. Problem pojawia się, gdy decydujmy się na lodówkę wolnostojącą. Każdy ranking lodówek prezentuje nam szeroką gamę urządzeń o różnych kolorach, stylach i funkcjach, przez co ciężko zdecydować się na konkretny model. Ponadto, szereg komfortowych funkcji, w jakie producenci wyposażają swój sprzęt wcale nie ułatwia nam podjęcia właściwej decyzji.
  • Lokalizacja lodówki – ważny aspektem w sprawie jest również to, gdzie umieścimy urządzenie. Należy dokładnie przemyśleć wszystkie możliwe opcje umieszczenia lodówki i wybrać miejsce najbardziej optymalne. Warto pamiętać, że nie powinniśmy umieszczać jej w pobliżu miejsc ciepła, takich jak kaloryfer, czy piekarnik. Drzwi lodówki powinny swobodnie się otwierać, a my powinniśmy mieć do niej najlepszy dostęp, dlatego umieszczanie jej bardzo blisko ściany również nie jest praktycznym rozwiązaniem.

  Rodzaje lodówek​

  Lodówki typu French Door (francuskie drzwi) – typ chłodziarek posiadających dwoje drzwi do komory chłodzącej (w górnej części urządzenia) oraz jedną komorę zamrażalnika (w dolnej części urządzenia). Komora chłodnicza takiej lodówki nie jest przedzielona i posiada jedynie poziome półki.

  french door
  Lodówka typu french door

  Lodówki typu Side by Side – to zdecydowanie największy, a zarazem najdroższy typ chłodziarko-zamrażalek. Ze względu na swój rozmiar posiadają dużą przestrzeń chłodzącą i otwierane na boki drzwi skrzydłowe. To właśnie urządzenia tego typu posiadają najwięcej dodatkowych funkcji, takich jak dozownik zimnej wody, czy podajnik lodu.

  Lodówka side by side
  Lodówka side by side

  Lodówki z zamrażalnikiem dolnym lub górnym – to jedne z najbardziej uniwersalnych i popularnych urządzeń w większości gospodarstw domowych. W takiej konfiguracji, zamrażalnik może znajdować się dolne, na górze, wewnątrz lub na zewnątrz komory chłodzącej. Wybór właściwej opcji zależy od własnych preferencji, jednak należy pamiętać, że zazwyczaj zamrażalniki górne są dużo mniejsze od tych umieszczanych na dole.

  Lodówki bez zamrażalnika – zazwyczaj są mniejsze w porównaniu do chłodziarko-zamrażarek, jednak mimo to mają swoje zalety. Idealnie nadają się w sytuacjach, gdzie nie ma konieczności przetrzymywania produktów przez dłuższy czas, bądź w miejscach wyposażonych w osobne zamrażarki wolnostojące. Ich dodatkowym autem jest niska cena.


  Lodówki z systemem No Frost

  Poza stylowym wyglądem, dużą pojemnością i wieloma praktycznymi funkcjami, większość nowoczesnych lodówek wyposażona jest także w specjalny system No Frost. Jest to mechanizm, który w inteligentny sposób kontroluje poziom wilgotności powietrza w zamrażalniku. Rozwiązanie to polega na kierowaniu wilgotnego powietrza do skraplacza, dzięki czemu w komorze zamrażalnika nie osadza się szron.

  Zanim jednak zdecydujemy się na zakup urządzenia z systemem No Frost, warto poznać wady i zalety tego rozwiązania. System No Frost, który do minimum ogranicza tworzenie się szronu w zamrażalniku, przede wszystkim eliminuje konieczność nieprzyjemnego i czasochłonnego rozmrażania komory zamrażarki. 

  Duża ilość lodu i szronu, który tworzy się w zamrażarkach nieposiadających systemu No Frost jest bardzo uciążliwa nie tylko ze względów estetycznych.

  Nierozmrażana lodówka nie funkcjonuje prawidłowo, co w ostateczności może wiązać się z nieprawidłowym chłodzeniem produktów oraz dużo większym poborem energii. Funkcja No Frost zapewnia dłuższą świeżość i lepszą widoczność produktów.

   Umieszczone w zamrażarce produkty nie są pokryte szronem, nie są ze sobą sklejone, przez co dostęp do nich staje się o wiele prostszy. Poza tym, lodówki z system No Frost dużo łatwiej utrzymać w czystości.

  Okazuje się jednak, że mimo tak wielu zalet, producenci czasem rezygnują z takiego rozwiązania, zwłaszcza w modelach lodówek do zabudowy. System No Frost wymaga umieszczenia dodatkowych wentylatorów w komorze zamrażalnika, co w ostateczności prowadzi do zmniejszenia pojemności zamrażarki. 

  Dodatkowo w przypadku systemów No Frost działających również w komorze chłodzącej, warto zwrócić uwagę na fakt ciągłego osuszania urządzenia, a co za tym idzie, ciągłego osuszania produktów, które się w nim znajdują.

  Owoce i warzywa, które lepiej znoszą przechowywanie w wysokiej wilgotności mogą szybko stracić swoją przydatność do spożycia, a ciągłe umieszczanie ich w szczelnie zamkniętych pojemnikach może okazać się bardzo uciążliwe.

   System No Frost zazwyczaj stosowany jest tylko zamrażalnikach, chociaż nie brakuje też urządzeń wyposażonych w system Full No Frost, gdzie system zamontowany jest zarówno w komorze zamrażalnika, jak i komorze chłodzącej.

  No Frost to z pewnością przydatny pod wieloma względami system, który powoli staje się standardowym elementem wyposażenia większości nowoczesnych lodówek.Urządzenia bezszronowe można obecnie znaleźć wy ofercie wszystkich znanych producentów i w rożnych przedziałach cenowych.

  Ranking lodówek zawierający urządzenia tego typu pozwali nam na porównanie wybranych modeli i podjęcie decyzji, czy warto zainwestować w tą technologię i czy potrzebujemy lodówki z tym systemem.


  Nasze najlepsze oferty najlepszych lodówek

  Widzieliśmy typy lodówek dostępnych na rynku i ich podstawowe funkcje, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie. Przyjrzyjmy się teraz naszym typom najlepszych pralek, które wybraliśmy specjanie dla Was

  1) Niezawodna lodówka Samsung RB31FERNCSA

  Najważniejsze informacje

  Lodówka samsung charakteryzująca się nowoczesnym wyglądem i solidnym wykonaniem. Zastosowano w niej kompresor Digital Inverter Compressor, który jest tak wytrzymały, że producent udziela na niego 10-letnią gwarancję.

  Za co lubimy ten produkt

  • Za wysuwaną półkę, która umożliwia łatwy dostęp do produktów z ‘’tylnej’’ części lodówki
  • Za oświetlenie LED, które emituje mniej ciepła

  Kluczowe cechy

  • Wbudowany alarm niedomkniętych dzwi
  • Funkcja MultiCooling
  • Klasa A++
  • Posiada noFrost
  Samsung RbI

  Samsung RB31FERNCSA

  Klasa A++

  Sprawdź w RTVeuroAGD
  Sprawdź w OleOle.pl


  2)Samsung RB29FERNCSS

  Najważniejsze informacje

  Lodówka wyposażona w kompresor Digital Inverter, w przeciwieństwie do tradycyjnych konstrukcji, nie posiada szczotek, dzięki czemu oferuje cichą pracę oraz długą żywotność, potwierdzoną 10-letnią gwarancją producenta.

  Za co lubimy ten produkt

  • Za posiadanie systemu MultiFlow dzięki niemu produkty chłodzone są w tym samym stopniu, bez względu na miejsce, w którym zostały odłożone.
  • Za strefę coolselect, która oddziela produkty i niweluje zapach
  • Za funkcje ‘’wakacje’’, która znacznie ogranicza pobór energii, gdy jej nie potrzebujemy.

  Kluczowe cechy

  • Klasa A++
  • Obudowa ze stali nierdzewnej
  • Pojemność chłodziarki 188 litrów
  • Pojemność zamrażalki 98 litrów
  • System no Frost
  • Oświetlenie LED
  Samsung RB29F

  Samsung RB29FERNCSS

  Klasa A++

  Sprawdź w RTVeuroAGD
  Sprawdź w OleOle.pl


  3) Lodówka Amica FK2695.4FTHAA

  Najważniejsze informacje

  Lodówka o dużym potencjalne w nowoczesnym domu, prawie jak każda lodówka z rodziny Samsung posiada Kompresor Digital Inverter, którego wydajna praca umożliwia obniżenie rachunków za prąd oraz przedłużenie żywotności lodówki.

  Za co lubimy ten produkt

  • Za uniwersalne drzwi, które mogą otwierać się na prawo bądź lewo
  • Za półki z hartowanego szkła (SafetyGlass)
  • Za bardzo małe zużycie energii, rocznie to zaledwie 120 zł

  Kluczowe cechy

  • Cały no Frost
  • Funkcja super chłodzenie
  • Klasa energetyczna A++
  • Pojemność chłodziarki 161 litrów      
  • Pojemność zamrażalki 70 litrów

  4) Lodówka Indesit LR8 S2 X B

  Najważniejsze informacje

  Lodówka Indesit LR8S2XB to pordukt dla zdecydowanie większej rodziny. Została ona wyposażona w jeden z najwiekśzych zamrażalników na rynku bo jego pojemość to 111 litrów. Ponadto mamy w niej system Less Frost nie mylić z ‘’No frost’’ Lodówka automatycznie skrapla w wodę szron, który w postaci pary odprowadzany jest na zewnątrz, dzięki czemu lodówka nie wymaga częstego mycia.

  Za co lubimy ten produkt

  • Za Less Frost
  • Za 5 lat gwarancji na kompresor
  • Oświetlenie LED
  • Za wysuwaną szklaną półkę
  • 98% procent osób, które kupiło ten produkt jest zadowolonych.

  Kluczowe cechy

  • Klasa A++
  • Pojemność chłodziarki 228 litrów
  • Pojemność zamrażalki 111 litrów
  • Możliwość przekładania drzwi

  MODEL PRALKI

  Indesit LR8S2XB

  Klasa A++

  Sprawdź w RTVeuroAGD
  Sprawdź w OleOle.pl


  5) Lodówka LG GSJ361DIDV

  Najważniejsze informacje

  Lodówka LG, jedyna lodówka w naszym rankingu z typu ‘’side by side’’ czyli podwójnymi drzwiami, dodatkowo została wyposażona w nowe rozwiązanie Door-in-Door, która ułatwia dostęp do napojów i przekąsek.

  Za co lubimy ten produkt

  • Za Moist Balance Crisper Nadmiar wilgoci paruje z żywności i skrapla się na kratce, zamiast gromadzić się wokół jedzenia
  • Za pełen no Frost
  • Za niską cenę w porównaniu z podobnymi modelami.

  Kluczowe cechy

  • Klasa A+
  • Pojemność chłodziarki 394 litry
  • Pojemność zamrażalki 196 litrów
  • System no Frost