Wyciskarka wolnoobrotowa

Ranking wyciskarek wolnoobrotowych

Hurom One Stop Hurom HZD Alpha Plus Kuvings Big Mouth PHILIPS HR1889/70 Greenis F-9010
Moc: 200 W Moc: 150 W Moc: 240 W Moc: 200 W Moc: 150 W
Otwór wlotowy: 12 cm Otwór wlotowy: 3 x 5 cm Otwór wlotowy: 7,5 cm Otwór wlotowy: ok 4 cm Otwór wlotowy: 3,5 cm
Pojemność pojemnika na sok: 0,5 l Pojemność pojemnika na sok: 0,5 l Pojemność pojemnika na sok: 0,4 l Pojemność pojemnika na sok: 1 l Pojemność pojemnika na sok: 1 l
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Wyciskarka wolnoobrotowa

Nie od dziś wiadomo, że korzyści płynące ze świeżych owoców i warzyw są nieograniczone. Surowe warzywa, owoce i zioła należą do tych produktów, które zawierają mnóstwo cennych składników odżywczych oraz włókien, które są niezbędne dla utrzymania dobrego zdrowia i kondycji. Witaminy, enzymy oraz minerały znajdujące się w owocach i warzywach pomagają wzmocnić nasz układ odpornościowy i zapobiegają różnego rodzaju chorobom.

Ponadto, są to produkty niezbędne dla układu trawiennego mogące pomóc w utracie wagi. Nic zatem dziwnego, że coraz więc osób decyduje się na prowadzenie zdrowego stylu życia oraz spożywanie dużej ilości warzyw i owoców, nie tylko w całości, ale także w postaci pysznych soków i koktajli. Z tego względu, wyciskarki wolnoobrotowe stały się jednym z najbardziej popularnych sprzętów AGD w ostatnim czasie.

 Urządzenia te mają wiele zalet w porównaniu ze zwykłymi sokowirówkami, a jakość przyrządzanych w nich napojów pozostaje bezkonkurencyjna w świetle soków zakupionych w sklepie.

Ranking wyciskarek wolnoobrotowych

1.Hurom One Stop

hurom-one stop

To zdecydowanie nasz faworyt w rankingu wyciskarek wolnoobrotowych. Aby opisać to urządzenie, wystarczą nam trzy słowa: pokrój, wrzuć, zamknij – wyciskanie soku nigdy nie było takie proste.

 Duży otwór wsadowy pozwala na wrzucanie większych kawałków warzyw i owoców oraz szybsze napełnienie wyciskarki. Zewnętrzną obudowa wyciskarki została wykonana z trwałego i łatwego w utrzymaniu tworzywa.

Wyciskarka posiada wbudowany czujnik bezpieczeństwa, korek nie kapek. Istnieje możliwość zamieszczenia podwójnej komory (posiada dwa otwory wsadowe, które przyspieszają wkładanie składników) oraz musimy wspomnieć, że Hurom One Stop posiada bardzo łatwa konstrukcje, dzięki której czyszczenie stało się jeszcze łatwiejsze.

ZALETY
 • Łatwy w obsłudze
 • Kilka kolorów do wyboru
 • Łatwe czyszczenie
 • Gwarancja 10 lat
 • Duży otwór wsadowy – 12 cm
 • Cenna równa się jakość
 • Podwójna komora(możliwa byc zamontowana i demoentowana jeśli chcemy)
 • Nada sie do wyciskania soku z cytrusów ale tylko obranych z skórki
WADY
 • Brak stojaka na akcesoria w zestawie

2.Hurom HZS Alpha plus

hurom-alpha

Pionowa wyciskarka od firmy Hurom, zajęła ona drugie miejsce w naszym rankingu. Posiada ona parę dodatków takich jak stojak do akcesorii których nasz nr 1 nie posiadał. Obudowa jest wykonana ze stali nierdzewnej, która jest łatwa w utrzymaniu czystości i wygląda dobrze w każdej kuchni.

Hurom Alpha Plus posiada komorę wsadową z dwoma wygodnymi otworami, a także panel LED, który informacje nas o stanie pracy urządzenia (proces ekstrakcji, bieg wsteczny, praca wyciskarki). Dodatkowo wyciskarka posiada przystawkę do lodów, squeezer do cytrusów, stojak na akcesoria.

ZALETY
 • Wykonana z stali nierdzewnej
 • Posiada stojak do akcesorii
 • Gwarancja 10 lat na silnik
WADY
 • Jeden kolor
 • Do mycia należy wyciągnać uszczelke

3. Kuvings Big Mouth

huvings

Na solidnym 3 miejscu w naszym ranking wyciskarek wolnoobrotowych znajduje się Kuvings. Wyciskarka została wyposażona w ‘’big mouth’’ czyli duży otwór na warzywa i owoce, dzięki, któremu nie musimy kroić warzy i owoców na drobne kawałki (średniej wielkości jabłko wpadnie do otworu w całości).

Wyciskarka wolnoobrotowa działa naprawdę cicho, obraca się w wolnym tempie 60 obrotów na minute i wytwarza około 40 – 50 decybeli (jest to np. poziom hałasu generowanego przez szept lub padający deszcz). Śmiało możemy powiedzieć, że jest to najcichsza wyciskarka na rynku.

ZALETY
 • Długi okres gwarancji 10 lat
 • Bardzo cicha
 • Szeroki pojemnik – 7.5 cm
 • Możliwość zrobienia koktajli, sorbetów i mleka
WADY
 • Należy kroic niektóre składniki(włokniste warzywa takie jak seler)

4. PHILIPS HR1889/70

philips

Wyciskarka pozioma idealna dla osób, które zaczynają przygodę i szukają szybkiego sposobu na przygotowanie soku.

Wyciskarka posiada również duży otwór wsadowy – 7 cm, dzięki czemu nie musisz kroić warzyw i owoców w malutkie kawałki. Urządzenie zostało zaopatrzone w system Micromasticating, który pozwala na wyciśniecie maksymalnej ilości soku z warzyw i owoców.

ZALETY
 • Łatwe czyszczenie
 • Szeroki otwór wsadowy
 • Korek niekapek
 • Łatwy montaż i demontaż
WADY
 • Mała moc

5.Greenis F-9010

green

Fajna budżetowa wyciskarka, oczywiście nie porównujmy jej do tych z górnych pułek, ale warto powiedzieć ze posiada 2 sita z ultem, dzięki temu możemy przygotować sok, ale również mus czy do mielenia jakiś składników.

 Silnik pracuje z prędkością 65 obrotów na minute – nie jest źle. Dodatkowo producent daje nam 5 lat na silnik oraz 2 lata na części zamienne.

ZALETY
 • Pojemnik do tofu
 • Korek niekapek
 • Duża możliwość kolorystyczna
 • Przystępna cena
WADY
 • Łatwo rysująca się obudowa
 • Słaba moc

Jak działa wyciskarka wolnoobrotowa

Wyciskarka to urządzenie, które dosłownie miażdży warzywa i owoce oraz przepuszcza je przez specjalne sitko. Cały proces odbywa się w komorze wyposażonej w tzw. ślimak, który dzięki obrotom i odpowiedniej silne nacisku, wyciska sok z owoców i warzyw. Następnie, miąższ odprowadzony zostaje do specjalnego pojemnika, a sok za pomocą lejka spływa do podstawionego naczynia.

Co ważne, wyciskarki wolnoobrotowe w odróżnieniu od sokowirówek wyciskają sok z warzyw i owoców o wiele dokładnie i wolniej, co ma ogromny wpływ zarówno na jakość, jak i konsystencję otrzymywanych napojów. To, co zdecydowanie wyróżnia wyciskarki wolnoobrotowe, to jak sama nazwa wskazuje wolne obroty maszyny, które nie dopuszczają do powstawania wysokich temperatur podczas wyciskania soków. Dzięki wolnym obrotom nie dochodzi do utleniania

Jaka wyciskarka wolnoobrotowa jest najlepsza

Będąc w sklepie przed wyborem, na pewno w głowie pojawia się nam pełno myśli, która wybrać, sprzedawca będzie nam próbował powiedzieć, że prawie każda jest tą najlepszą, ale nie daj się zawieźć.

Czy powinniśmy wierzyć w coś takiego jak najlepsza wyciskarka?

Mieliśmy okazję testować wiele wolnoobrotowych wyciskarek i z doświadczenia możemy śmiało powiedzieć, że nie ma takiego czegoś jak najlepsza. Wszystko jest zależne od tego, jak często będziemy korzystać (częstotliwości wyciskania, łatwości czyszczenia etc.) i jaki cel chcemy osiągnąć, determinuje jakie urządzenie będzie dla Ciebie najlepsza opcja.

Czym się kierować przy wyborze wyciskarki do warzyw i owoców?

Usiądź na spokojnie i odpowiedz sobie na podstawowe pytania przed zakupem.

 •  Z czego najczęściej będę wyciskać sok, z warzyw, owoców czy zieleniny.
 • Ile soku dziennie będę wyciskać 1-2 szklanki czy 1-litry?
 • Jak często będę wyciskać sok, raz w tygodniu czy codziennie?
 • Ile czasu będę w stanie poświęcić na czyszczenie wyciskarki po używaniu?
 • Czy chce być w stanie zrobić koktajle, czy sorbety?

Odpowiedzenie sobie na te pytania na pewno przybliży Cię do znalezienia tego właściwego modelu wyciskarki, który z zostanie z Tobą na parę ładnych lat.

Rodzaje wyciskarek wolnoobrotowych

Wyciskarka wolnoobrotowa to urządzenie, które skutecznie umożliwi wyciskanie soku zarówno z twardych, jak i miękkich składników. Ponadto, obecny rynek oferuje szeroki wachlarz tego typu urządzeń, co pozwoli każdemu z osobna wybrać sprzęt odpowiadający indywidualnym potrzebom. Warto również zastanowić się, jakie funkcje ma spełniać nasza wyciskarka. Czy ma być jedynie prostym urządzeniem pozwalającym przyrządzać pysze i pożywne soki, czy ma nam posłużyć również do produkcji innych potraw. Ważna kwestią może okazać się także rozmiar, szybkość i głośność pracy urządzenia.

Wyciskarka wolnoobrotowa dwuślimakowa

Wyciskarka dwuślimakowa – to urządzenie wykorzystujące dwa wałki ślimakowe, które mają pozwolić na uzyskanie maksymalnej ilości soku z każdego warzywa i owocu, co jest niewątpliwie ich największą zaletą. Na uwagę zasługuje tu jednak fakt, że ich praca jest sporo wolniejsza, ponieważ podwójny wałek nie jest w stanie przepuścić zbyt wiele surowca na raz.

Ponadto, budowa wyciskarek wolnoobrotowych dwuślimakowych jest dość skomplikowana, przez co ich obsługa, składanie a przede wszystkim czyszczenie jest bardzo czasochłonne, a czasem nawet kłopotliwe. Dodatkowym problemem może okazać się także cena, która jest zdecydowanie wyższa niż w przypadku wyciskarek o jednym wałku ślimakowym.

Niemniej jednak, wyciskarka wolnoobrotowa dwuślimakowa to doskonały wybór dla osób, które oczekują od urządzenia najwyższej wydajności i pragną wyciskać z produktów maksimum wartości odżywczych. Dzięki równolegle ułożonym wałom ślimakowym wyciskarka doskonale radzi sobie nie tylko z wyciskaniem soku z owoców i warzyw, ale również wszelkiego rodzaju roślin zielonych, czy ziół. Ponadto, w wielu urządzeniach tego typu, dodatkowym atutem może okazać się możliwość homogenizacji produktów, przygotowywania musów, czy mielenia ziaren kawy.

dwuslimakowa-wyciskarka
Decydując się na wyciskrakę dwuślimakową weź pod uwagę:
 • Dłuższe mycie – mycie wyciskarki dwuślimakowej zajmuje więcej czasu.
 • Dłuższy czas przygotowania soku – Warzywa i owoce muszą być pokrojone na kawałki, z którymi wzciskarka wolnoobrotowa, będzie mogła sobie poradzić.Przy większej ilości soku, może być to utrudnieniem.
 • Używanie popychacza – Musisz używać popychacza, który sprawi, że kawałki jabłek czy marchwi zostaną ‘’zjedzone’’ i zrobi się miejsce w otworze wylotowym na nowe składniki soku. Oznacza to, tylko że musisz stać cały czas przy wyciskarce i jej pomagać.
Podsumowanie Jeśli głównie będziemy wyciskać sok z liści, ziół etc, nie zniechęca Cię dłuższy czas przygotowania soku to zakup wyciskarki poziomej dwuślimakowej to świetna inwestycja. Najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa pozioma to zdecydowanie ANGLE 8500S. Sok z tej wyciskarki jest nieporównywalny z żadną inną wyciskarką dostępną na rynku.

Wyciskarka wolnoobrotowa jednoślimakowa

Wyciskarka wolnoobrotowa jednoślimakowa – cechuje się znacznie prostszą budową i obsługą w porównaniu do wyciskarek dwuślimakowych. Tego typu urządzenia wyciskają sok przy pomocy jednego wałka ślimakowego, który miażdży owoce i warzywa, a następnie filtruje sok przez specjalne sito. Wyciskarki jednoślimakowe to obecnie jedne z najpopularniejszych sprzętów do wyciskania soków, dlatego rynek w obfituje w różne modele, rodzaje i parametry tych urządzeń.

Ponadto, wyciskarki wolnoobrotowe jednoślimakowe są dużo łatwiejsze w utrzymaniu czystości i pracują dużo szybciej niż ich dwuślimakowe odpowiedniki. Cena urządzenia uzależniona jest od jakości wykorzystanych materiałów, rodzaju sita, czy też mocy silnika, dlatego koszt zakupu może sięgać od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy.

To, czy zdecydujemy się na zakup wyciskarki jedno, czy dwuślimakowej zależy tylko i wyłącznie od naszym preferencji i potrzeb. Ważne, aby wyciskarka spełniała wszystkie oczekiwania, była prosta i przyjemna w obsłudze, dlatego przed zakupem warto dokładnie zapoznać się z możliwościami, zaletami i wadami obu tych rozwiązań.

Dlaczego lepszą opcja jest wyciskarka pionowa?

 • Krótki czas mycia – Zdecydowanie modele pionowe są łatwiejsze w utrzymaniu czystości, proces mycia zajmuje około 3-4 minuty.
 • Nie trzeba używać ‘’popychacza’’- Składniki wpadające do otworu, praktycznie same przechodzą przez ślimak i sito. Jest to ogromna oszczędność czasu.
 • Szybki czas wyciskania – Niektóre modele wyciskarek mają duży otwór wlotowy, dzięki któremu nie musimy kroić składników na małe kawałki. Jest to niewątpliwie duża zaleta.
 • Dodatkowe przystawki – Niektóre modele zawierają dodatkowe przystawki np. do sorbetów, lodów czy koktajli.

Podsumowanie
Jeśli masz zamiar wyciskać sok z różnorodnych składników (warzywa, owoce, zielone liście i twarde warzywa korzeniowe) i nie chcesz tracić cennego czasu na pomaganie wyciskarce. Naszym zdaniem najlepszym wyborem będzie dla Ciebie zakup wyciskarki pionowej, zwróć uwagę również na wyciskarki z szerokim wylotem, dzięki czemu jeszcze szybciej przygotujesz świeży sok.

Wyciskarka wolnoobrotowa pionowa

Wyciskarka pionowa – to kompaktowe urządzenie, o niewielkich rozmiarach, wyróżniające się dobrą wydajnością. Jak sama nazwa wskazuje, wałek ślimakowy ułożony jest w pozycji poziomej, dzięki czemu proces wyciskania nie wymaga używania popychacza.Produkty wpadają do komory wyciskarki, umieszczonej nad wałkiem ślimakowym, gdzie jest w nich wyciskany sok.

Dodatkowym i przydatnym elementem, jaki posiadają wyciskarki pionowe jest zatyczka, pozwalająca na zatrzymanie soku w środku urządzenia. Ta z pozoru błaha funkcja ma kilka praktycznych zastosowań. Pozwala wycisnąć kilka rodzajów soków na raz, jeden po drugim, bez konieczności każdorazowego mycia urządzenia, czy mieszania smaków. Zatyczka jest również dobrą opcją w przypadku osób pragnących przygotowywać koktajle wewnątrz urządzenia. Do wyciskanego soku można dodać jogurt, który zostanie zmiksowany i wymieszany na pyszny koktajl.

wyciskarka pionowa

Wyciskarki pionowe zajmują znacznie mniej miejsca na blacie niż sokowirówki, czy wyciskarki poziome oraz stanowią elegancki sprzęt AGD, warty wyeksponowania. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że wyciskane w nich soki są dość gęste i mniej klarowne niż w przypadku wyciskarek poziomych. Poza tym, wyciskarki pionowe mają dość ograniczone funkcje i nie nadają się do mielenia produktów, czy formowania makaronów.

Ten typ wyciskarki jest dla Ciebie, jeśli:

 • Nie mas za dużo czasu na mycie wyciskarki
 • Masz mało miejsca w kuchni
 • Chcesz szybko zrobić kilka szklanek soku
 • Cenisz wygodę i łatwość użytkowania
 • Chcesz mieć możliwość robienia lodów, deserów, sorberów, a nawet mleko roślinne
 • Lubisz sok z miękkich składników.

 

ZALETY

 

 • Zazwyczaj nie potrzeba ‘’popychacza’’ co skraca czas wyciskania
 • Szybko się czyści i zajmuje mało miejsca
 • Możliwość robienia sorbetów i deserów
 • Nie trzeba ciąć składników na sok.
 • Radzi sobie z łatwością z wszystkimi składnikami.
WADY
 • Często sok nie jest taki klarowny jak w wyciskarce dwuślimakowej
 • Nie radzi sobie z liścmi.

Ranking wyciskarek wolnoobrotowych pionowych

Model Rodzaj Moc Obroty na minute Wielkość otworu wsadowego Pojemnik na sok Gwarancja Cena
Kuvings D9900
Jednoślimakowa 340 W 50 obr.min 8,2 cm 0,5 l 10 lat na silnik i wszystkie elementy
Hurom One Stop
Jednoślimakowa 200 W 60 obr.min 12 cm 0,5 l 10 lat / 4 lat
Kuvings Big Mouth B6000R
Jednoślimakowa 240 W 50 obr.min 7,5 cm 0,4 l 10 lat na silnik i wszystkie elementy
Hurom Hz Alpha Srebrny
Jednoślimakowa 150 W 42 obr.min 3 x 5 cm 0,5 l 10 lat / 4 lat
Zelmer ZJP1600B
Jednoślimakowa 150 W 32 obr.min 4 cm 1,4 l 2 lata
Philips Avance Collection
Jednoślimakowa 200 W 43 obr.min Producent nie podaje takiej informacji 1,5 l 2 lata
Eldom PJ600 Jednoślimakowa​ 150 W 80 obr.min 4 cm 1 l 2 lata/ 5 lat
Redmond RJ910SE Jednoślimakowa​ 350 W 80 obr.min 4 cm 1 l 2 lata

Wyciskarka wolnoobrotowa pozioma

Wyciskarka pozioma – znacznie większa i cięższa od wyciskarki pionowej. Może posiadać jeden lub dwa wałki ślimakowe ułożone w pozycji poziomej. Zaletą urządzeń o takiej konstrukcji jest dokładniejsze wyciskanie soku, czyli wydobycie maksymalnej ilości minerałów i witamin z warzyw i owoców. 

Wyciskarki poziome pozwalają na uzyskanie soku o bardzo dobrej jakości, nie tylko pod względem smaku, ale i konsystencji. Ponadto, urządzenie tego typu zazwyczaj pracują sporo ciszej niż wyciskarki pionowe, ze względu na ich wygłuszającą budowę.

Zdecydowana przewaga, jaką mają wyciskarki poziome nad pionowymi to dodatkowe funkcje i możliwości urządzenia. Pozioma konstrukcja wyciskarki daje możliwość nie tylko przyrządzania pysznych soków, ale także mielenia mięsa, orzechów, przypraw, kawy, a nawet formowania makaronów.

wyciskarka pozioma

Dodatkowo, zdecydowaną zaletą wyciskarek poziomych jest wysoka jakość soków, zarówno pod względem smaku, wyglądu, jak i wartości odżywczych. Proces wyciskania nie niszczy cennych składników i nie pozwala na utlenianie soków. Dużym minusem może okazać się jednak długi czas wyciskania.

Ten typ wyciskarki jest dla Ciebie jeśli:

 • Zależy ci na wysokiej wydajności
 • Chcesz głównie wyciskać sok z zieleniny
 • Jesteś w stanie poświęcić więcej czasu na wyciskaniu soku.

 

ZALETY

 

 • Klarowny sok
 • Świetnie sobie radzi z zielonymi liśćmi, trawami zbóż
 • Wysoka wydajność
 • Wyciska sok do ostatniej kropli (bardziej sucha pulpa).
WADY
 • Wyciskanie soku trwa znacznie dłużej
 • Dłuższe czyszczenie
 • Konieczność krojenia składników na małe kawałki.

Ranking wyciskarek wolnoobrotowych poziomych

Model Rodzaj Moc Obroty na minute Wielkość otworu wsadowego Gwarancja Cena
Angel Juicer 8500s
Dwuślimakowa 180 W 82 obr.min 4.3 cm 5 lat silnik / 3 lata części
Hurom DT Chef (GH-SBE06)
Jednoślimakowa 150 W 78 obr.min 3.8 cm 10 lat na silnik / 2 lata na części
Sana Omega EUJ-707
Jednoślimakowa 200 W 75 obr.min 4.5 cm 10 lat silnik / 5 lat części
Oscar DA 1200
Jednoślimakowa 200 W 63 - 75 obr.min 4.5 cm 20 lat silnik / 5 lat części
Tribest Green Star Elite GSE-5000
Dwuślimakowa 190 W 110 obr.min 3.8 cm 5 lat (silnik i części)
PHILIPS Avance Collection HR1933/20
Jednoślimakowa 200 W - 3.5 cm 2 lata

Ile kosztuje dobra wyciskarka

Ile kosztuje dobra wyciskarka? Pewnie się zastanawiacie, czemu wyciskarki są takie drogie, chociaż na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie jak te za 500 zł? Przecież wyciskarka to wyciskarka, tańsza wersja, jak i droższa robi sok, więc o co chodzi?

 • Kuvings EVO820 – 2390 złotych
 • Kuvings C9500 – 1990 złotych
 • Hurom One Stop H-AI – 2390 złotych
 • Hurom H-AA Alpha – 1790 złotych
 • Green Star Elite GSE 5000 – 2790 złotych
 • Angel 5500 – 4290 złotych
 • Angel 8500s – 5780 złotych

Po co płacić więcej?
Kupując wyciskarkę, inwestujemy w zdrowie, chcemy, aby przecież sprzęt był wykonany z dobrych materiałów i był przede wszystkim bezpieczny dla naszego zdrowia.
Przyjrzyjmy się różnicą między tanimi i drogimi wyciskarkami których nie widać nie pierwszy rzut oka.

1. Jakość materiałów
Kupując wyciskarkę, oczekujesz jakości czy nie zależy Ci na tym? Otóż podejrzanie tanie wyciskarki są zrobione z taniego plastiku i najczęściej zawierającego szkodliwe bisdenole (więcej informacji zajdziesz tutaj), które mogą przedostać się do soku.

Kolejnym ważnym faktem jest, to, że plastik nie jest trwały, zazwyczaj słabo spasowane z innymi elementami, szybko się rysuje i ma niską wytrzymałość, co będzie prowadziło do częstszego kontaktu z serwisem.

To wszystko wpływa na wydajność i jakość soku, który otrzymujemy. Sok nie jest tak klarowny i gęsty. W tanich wyciskarkach, podczas wyciskania twardych warzyw takich jak marchew, ślinik może zwolnić, a nawet się zatrzymać… Oczywiście trudniej jest również domyć pojemnik na sok, bo niektóre plastiki reagują bardziej z barwnikami roślinnymi. W związku z tym nasz pojemnik może zostać zafarbowany. Mogę wymieniać więcej takich przykładów, ale koniec z tym skupmy się na czymś innym.

Dobra wyciskarka wolnoobrotowa jest przede wszystkim zrobiona z lepszej jakości materiałów, które są wolne od bisfenoli, ale również posiadają różnego rodzaju certyfikaty i atesty świadczące o ich bezpieczeństwie dla naszego zdrowia. Przecież kupujesz wyciskarkę dla zdrowia nie dla wyglądu kuchni.


Droższe wyciskarki są trwalsze i zazwyczaj wykonane z Tritanu* i Ultemu* (elementy mające styczność ze składnikami). Wyciskarka wolnoobrotowa i jej wszystkie elementy są wykonane starannie i czuć różnice, gdy weźmiemy je do ręki, poczujemy, że wyciskarka jest znacznie cięższa i wygląda solidnie.

2. Szybkość obsługi i jej łatwość.
Przygotowywanie soku powinno być dla nas przyjemne i łatwe, inaczej nasz nowy nabytek szybko pójdzie w odstawkę. Oczywiście rozkładanie i składanie wyciskarki, mycie i obsługa powinna być prosta i intuicyjna.