Najlepsze wyciskarki wolnoobrotowe

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
W tym artykule...
  Add a header to begin generating the table of contents

  Wyciskarka wolnoobrotowa​

  Nie od dziś wiadomo, że korzyści płynące ze świeżych owoców i warzyw są nieograniczone. Surowe warzywa, owoce i zioła należą do tych produktów, które zawierają mnóstwo cennych składników odżywczych oraz włókien, które są niezbędne dla utrzymania dobrego zdrowia i kondycji. Witaminy, enzymy oraz minerały znajdujące się w owocach i warzywach pomagają wzmocnić nasz układ odpornościowy i zapobiegają różnego rodzaju chorobom. A to wszytsko za sprawą wyciskarki wolnoobrotowej.

  Ponadto, są to produkty niezbędne dla układu trawiennego mogące pomóc w utracie wagi. Nic zatem dziwnego, że coraz więc osób decyduje się na prowadzenie zdrowego stylu życia oraz spożywanie dużej ilości warzyw i owoców, nie tylko w całości, ale także w postaci pysznych soków i koktajli. Z tego względu, wyciskarki wolnoobrotowe stały się jednym z najbardziej popularnych sprzętów AGD w ostatnim czasie.

   Urządzenia te mają wiele zalet w porównaniu ze zwykłymi sokowirówkami, a jakość przyrządzanych w nich napojów pozostaje bezkonkurencyjna w świetle soków zakupionych w sklepie.

  Sprawdź najlepiej oceniane wyciskarki wolnoobrotowe

  O to lista naszych najlepszych wyciskarek wolnoobrotowych, które zostały ocenione przez nas pod kątem popularności, wytrzymałości, parametrów i ceny.  Jak działają wyciskarki wolnoobrotowe​

  Wyciskarka to urządzenie, które dosłownie miażdży warzywa i owoce oraz przepuszcza je przez specjalne sitko. Cały proces odbywa się w komorze wyposażonej w tzw. ślimak, który dzięki obrotom i odpowiedniej silne nacisku, wyciska sok z owoców i warzyw. Następnie, miąższ odprowadzony zostaje do specjalnego pojemnika, a sok za pomocą lejka spływa do podstawionego naczynia.

  Co ważne, wyciskarki wolnoobrotowe w odróżnieniu od sokowirówek wyciskają sok z warzyw i owoców o wiele dokładnie i wolniej, co ma ogromny wpływ zarówno na jakość, jak i konsystencję otrzymywanych napojów. To, co zdecydowanie wyróżnia wyciskarki wolnoobrotowe, to jak sama nazwa wskazuje wolne obroty maszyny, które nie dopuszczają do powstawania wysokich temperatur podczas wyciskania soków. Dzięki wolnym obrotom nie dochodzi do utleniania.

  wyciskarki-rozne


  Jaka wyciskarka wolnoobrotowa jest najlepsza​

  Będąc w sklepie przed wyborem, na pewno w głowie pojawia się nam pełno myśli, która wybrać, sprzedawca będzie nam próbował powiedzieć, że prawie każda jest tą najlepszą, ale nie daj się zawieźć.

  Czy powinniśmy wierzyć w coś takiego jak najlepsza wyciskarka?

  Mieliśmy okazję testować wiele wolnoobrotowych wyciskarek i z doświadczenia możemy śmiało powiedzieć, że nie ma takiego czegoś jak najlepsza. Wszystko jest zależne od tego, jak często będziemy korzystać (częstotliwości wyciskania, łatwości czyszczenia etc.) i jaki cel chcemy osiągnąć, determinuje jakie urządzenie będzie dla Ciebie najlepsza opcja.

  Czym się kierować przy wyborze wyciskarki do warzyw i owoców?

  Usiądź na spokojnie i odpowiedz sobie na podstawowe pytania przed zakupem.

  •  Z czego najczęściej będę wyciskać sok, z warzyw, owoców czy zieleniny.
  • Ile soku dziennie będę wyciskać 1-2 szklanki czy 1-litry?
  • Jak często będę wyciskać sok, raz w tygodniu czy codziennie?
  • Ile czasu będę w stanie poświęcić na czyszczenie wyciskarki po używaniu?
  • Czy chce być w stanie zrobić koktajle, czy sorbety?

  Odpowiedzenie sobie na te pytania na pewno przybliży Cię do znalezienia tego właściwego modelu wyciskarki, który z zostanie z Tobą na parę ładnych lat.  Rodzaje wyciskarek wolnoobrotowych

  Wyciskarka wolnoobrotowa to urządzenie, które skutecznie umożliwi wyciskanie soku zarówno z twardych, jak i miękkich składników. Ponadto, obecny rynek oferuje szeroki wachlarz tego typu urządzeń, co pozwoli każdemu z osobna wybrać sprzęt odpowiadający indywidualnym potrzebom. Warto również zastanowić się, jakie funkcje ma spełniać nasza wyciskarka.

  Czy ma być jedynie prostym urządzeniem pozwalającym przyrządzać pysze i pożywne soki, czy ma nam posłużyć również do produkcji innych potraw. Ważna kwestią może okazać się także rozmiar, szybkość i głośność pracy urządzenia.

  Wyciskarka wolnoobrotowa dwuślimakowa

  Wyciskarka dwuślimakowa – to urządzenie wykorzystujące dwa wałki ślimakowe, które mają pozwolić na uzyskanie maksymalnej ilości soku z każdego warzywa i owocu, co jest niewątpliwie ich największą zaletą. Na uwagę zasługuje tu jednak fakt, że ich praca jest sporo wolniejsza, ponieważ podwójny wałek nie jest w stanie przepuścić zbyt wiele surowca na raz.

  wyciskarka-dwuslimakowa

  Ponadto, budowa wyciskarek dwuślimakowych jest dość skomplikowana, przez co ich obsługa, składanie a przede wszystkim czyszczenie jest bardzo czasochłonne, a czasem nawet kłopotliwe. Dodatkowym problemem może okazać się także cena, która jest zdecydowanie wyższa niż w przypadku wyciskarek o jednym wałku ślimakowym.

  Niemniej jednak, wyciskarka wolnoobrotowa dwuślimakowa to doskonały wybór dla osób, które oczekują od urządzenia najwyższej wydajności i pragną wyciskać z produktów maksimum wartości odżywczych.

  Dzięki równolegle ułożonym wałom ślimakowym wyciskarka doskonale radzi sobie nie tylko z wyciskaniem soku z owoców i warzyw, ale również wszelkiego rodzaju roślin zielonych, czy ziół. Ponadto, w wielu urządzeniach tego typu, dodatkowym atutem może okazać się możliwość homogenizacji produktów, przygotowywania musów, czy mielenia ziaren kawy.

  Decydując się na wyciskrakę dwuślimakową weź pod uwagę:

  • Dłuższe mycie – mycie wyciskarki dwuślimakowej zajmuje więcej czasu.
  • Dłuższy czas przygotowania soku – Warzywa i owoce muszą być pokrojone na kawałki, z którymi wzciskarka wolnoobrotowa, będzie mogła sobie poradzić.Przy większej ilości soku, może być to utrudnieniem.
  • Używanie popychacza – Musisz używać popychacza, który sprawi, że kawałki jabłek czy marchwi zostaną ‘’zjedzone’’ i zrobi się miejsce w otworze wylotowym na nowe składniki soku. Oznacza to, tylko że musisz stać cały czas przy wyciskarce i jej pomagać.

  Podsumowanie
  Jeśli głównie będziemy wyciskać sok z liści, ziół etc, nie zniechęca Cię dłuższy czas przygotowania soku to zakup wyciskarki poziomej dwuślimakowej to świetna inwestycja. Najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa pozioma to zdecydowanie ANGLE 8500S. Sok z tej wyciskarki jest nieporównywalny z żadną inną wyciskarką dostępną na rynku.

  Wyciskarka wolnoobrotowa jednoślimakowa​

  Wyciskarka wolnoobrotowa jednoślimakowa – cechuje się znacznie prostszą budową i obsługą w porównaniu do wyciskarek dwuślimakowych. Tego typu urządzenia wyciskają sok przy pomocy jednego wałka ślimakowego, który miażdży owoce i warzywa, a następnie filtruje sok przez specjalne sito. Wyciskarki jednoślimakowe to obecnie jedne z najpopularniejszych sprzętów do wyciskania soków, dlatego rynek w obfituje w różne modele, rodzaje i parametry tych urządzeń.

  Ponadto, wyciskarki wolnoobrotowe jednoślimakowe są dużo łatwiejsze w utrzymaniu czystości i pracują dużo szybciej niż ich dwuślimakowe odpowiedniki. Cena urządzenia uzależniona jest od jakości wykorzystanych materiałów, rodzaju sita, czy też mocy silnika, dlatego koszt zakupu może sięgać od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy.

  To, czy zdecydujemy się na zakup wyciskarki jedno, czy dwuślimakowej zależy tylko i wyłącznie od naszym preferencji i potrzeb. Ważne, aby wyciskarka spełniała wszystkie oczekiwania, była prosta i przyjemna w obsłudze, dlatego przed zakupem warto dokładnie zapoznać się z możliwościami, zaletami i wadami obu tych rozwiązań.

  Dlaczego lepszą opcja jest wyciskarka pionowa?

  • Krótki czas mycia – Zdecydowanie modele pionowe są łatwiejsze w utrzymaniu czystości, proces mycia zajmuje około 3-4 minuty.
  • Nie trzeba używać ‘’popychacza’’- Składniki wpadające do otworu, praktycznie same przechodzą przez ślimak i sito. Jest to ogromna oszczędność czasu.
  • Szybki czas wyciskania – Niektóre modele wyciskarek mają duży otwór wlotowy, dzięki któremu nie musimy kroić składników na małe kawałki. Jest to niewątpliwie duża zaleta.
  • Dodatkowe przystawki – Niektóre modele zawierają dodatkowe przystawki np. do sorbetów, lodów czy koktajli.

  Podsumowanie
  Jeśli masz zamiar wyciskać sok z różnorodnych składników (warzywa, owoce, zielone liście i twarde warzywa korzeniowe) i nie chcesz tracić cennego czasu na pomaganie wyciskarce. Naszym zdaniem najlepszym wyborem będzie dla Ciebie zakup wyciskarki pionowej, zwróć uwagę również na wyciskarki do soków z szerokim wylotem, dzięki czemu jeszcze szybciej przygotujesz świeży sok.  Wyciskarka wolnoobrotowa pionowa​

  Wyciskarka pionowa – to kompaktowe urządzenie, o niewielkich rozmiarach, wyróżniające się dobrą wydajnością. Jak sama nazwa wskazuje, wałek ślimakowy ułożony jest w pozycji poziomej, dzięki czemu proces wyciskania nie wymaga używania popychacza. Produkty wpadają do komory wyciskarki, umieszczonej nad wałkiem ślimakowym, gdzie jest w nich wyciskany sok.

  wyciskarka-pionowa

  Dodatkowym i przydatnym elementem, jaki posiadają wyciskarki pionowe jest zatyczka, pozwalająca na zatrzymanie soku w środku urządzenia. Ta z pozoru błaha funkcja ma kilka praktycznych zastosowań.

  Pozwala wycisnąć kilka rodzajów soków na raz, jeden po drugim, bez konieczności każdorazowego mycia urządzenia, czy mieszania smaków. Zatyczka jest również dobrą opcją w przypadku osób pragnących przygotowywać koktajle wewnątrz urządzenia. Do wyciskanego soku można dodać jogurt, który zostanie zmiksowany i wymieszany na pyszny koktajl.

  Wyciskarki pionowe zajmują znacznie mniej miejsca na blacie niż sokowirówki, czy wyciskarki poziome oraz stanowią elegancki sprzęt AGD, warty wyeksponowania. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że wyciskane w nich soki są dość gęste i mniej klarowne niż w przypadku wyciskarek poziomych. Poza tym, wyciskarki pionowe mają dość ograniczone funkcje i nie nadają się do mielenia produktów, czy formowania makaronów.

  Ten typ wyciskarki jest dla Ciebie, jeśli:

  • Nie mas za dużo czasu na mycie wyciskarki
  • Masz mało miejsca w kuchni
  • Chcesz szybko zrobić kilka szklanek soku
  • Cenisz wygodę i łatwość użytkowania
  • Chcesz mieć możliwość robienia lodów, deserów, sorberów, a nawet mleko roślinne
  • Lubisz sok z miękkich składników.

  Zalety:

  • Zazwyczaj nie potrzeba ‘’popychacza’’ co skraca czas wyciskania
  • Szybko się czyści i zajmuje mało miejsca
  • Możliwość robienia sorbetów i deserów
  • Nie trzeba ciąć składników na sok.
  • Radzi sobie z łatwością z wszystkimi składnikami.

  ​Wady:

  • Często sok nie jest taki klarowny jak w wyciskarce dwuślimakowej
  • Nie radzi sobie z liściami


  Wyciskarka wolnoobrotowa pozioma​

  Wyciskarka pozioma – znacznie większa i cięższa od wyciskarki pionowej. Może posiadać jeden lub dwa wałki ślimakowe ułożone w pozycji poziomej. Zaletą urządzeń o takiej konstrukcji jest dokładniejsze wyciskanie soku, czyli wydobycie maksymalnej ilości minerałów i witamin z warzyw i owoców. 

  Wyciskarki poziome pozwalają na uzyskanie soku o bardzo dobrej jakości, nie tylko pod względem smaku, ale i konsystencji. Ponadto, urządzenie tego typu zazwyczaj pracują sporo ciszej niż wyciskarki pionowe, ze względu na ich wygłuszającą budowę.

  wyciskarka-pozioma

  Zdecydowana przewaga, jaką mają wyciskarki poziome nad pionowymi to dodatkowe funkcje i możliwości urządzenia. Pozioma konstrukcja wyciskarki daje możliwość nie tylko przyrządzania pysznych soków, ale także mielenia mięsa, orzechów, przypraw, kawy, a nawet formowania makaronów.

  Dodatkowo, zdecydowaną zaletą wyciskarek poziomych jest wysoka jakość soków, zarówno pod względem smaku, wyglądu, jak i wartości odżywczych. Proces wyciskania nie niszczy cennych składników i nie pozwala na utlenianie soków. Dużym minusem może okazać się jednak długi czas wyciskania.

  Ten typ wyciskarki jest dla Ciebie jeśli:

  • Zależy ci na wysokiej wydajności
  • Chcesz głównie wyciskać sok z zieleniny
  • Jesteś w stanie poświęcić więcej czasu na wyciskaniu soku.

  Zalety:

  • Klarowny sok
  • Świetnie sobie radzi z zielonymi liśćmi, trawami zbóż
  • Wysoka wydajność
  • Wyciska sok do ostatniej kropli (bardziej sucha pulpa).

  Wady:

  • Wyciskanie soku trwa znacznie dłużej
  • Dłuższe czyszczenie
  • Konieczność krojenia składników na małe kawałki.

  Ile kosztuje dobra wyciskarka​

  Ile kosztuje dobra wyciskarka? Pewnie się zastanawiacie, czemu wyciskarki są takie drogie, chociaż na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie jak te za 500 zł? Przecież wyciskarka to wyciskarka, tańsza wersja, jak i droższa robi sok, więc o co chodzi?

  • Kuvings EVO820 – 2390 złotych
  • Kuvings C9500 – 1990 złotych
  • Hurom One Stop H-AI – 2390 złotych
  • Hurom H-AA Alpha – 1790 złotych
  • Green Star Elite GSE 5000 – 2790 złotych
  • Angel 5500 – 4290 złotych
  • Angel 8500s – 5780 złotych

  Po co płacić więcej?
  Kupując wyciskarkę, inwestujemy w zdrowie, chcemy, aby przecież sprzęt był wykonany z dobrych materiałów i był przede wszystkim bezpieczny dla naszego zdrowia.
  Przyjrzyjmy się różnicą między tanimi i drogimi wyciskarkami których nie widać nie pierwszy rzut oka.

  1. Jakość materiałów
  Kupując wyciskarkę, oczekujesz jakości czy nie zależy Ci na tym? Otóż podejrzanie tanie wyciskarki do soków są zrobione z taniego plastiku i najczęściej zawierającego szkodliwe bisdenole (więcej informacji zajdziesz tutaj), które mogą przedostać się do soku.

  Kolejnym ważnym faktem jest, to, że plastik nie jest trwały, zazwyczaj słabo spasowane z innymi elementami, szybko się rysuje i ma niską wytrzymałość, co będzie prowadziło do częstszego kontaktu z serwisem.

  To wszystko wpływa na wydajność i jakość soku, który otrzymujemy. Sok nie jest tak klarowny i gęsty. W tanich wyciskarkach, podczas wyciskania twardych warzyw takich jak marchew, ślinik może zwolnić, a nawet się zatrzymać… Oczywiście trudniej jest również domyć pojemnik na sok, bo niektóre plastiki reagują bardziej z barwnikami roślinnymi. W związku z tym nasz pojemnik może zostać zafarbowany. Mogę wymieniać więcej takich przykładów, ale koniec z tym skupmy się na czymś innym.

  Dobra wyciskarka wolnoobrotowa jest przede wszystkim zrobiona z lepszej jakości materiałów, które są wolne od bisfenoli, ale również posiadają różnego rodzaju certyfikaty i atesty świadczące o ich bezpieczeństwie dla naszego zdrowia. Przecież kupujesz wyciskarkę dla zdrowia nie dla wyglądu kuchni.

  Droższe wyciskarki do soków są trwalsze i zazwyczaj wykonane z Tritanu* i Ultemu* (elementy mające styczność ze składnikami). Wyciskarka wolnoobrotowa i jej wszystkie elementy są wykonane starannie i czuć różnice, gdy weźmiemy je do ręki, poczujemy, że wyciskarka jest znacznie cięższa i wygląda solidnie.

  2. Szybkość obsługi i jej łatwość.
  Przygotowywanie soku powinno być dla nas przyjemne i łatwe, inaczej nasz nowy nabytek szybko pójdzie w odstawkę. Oczywiście rozkładanie i składanie wyciskarki, mycie i obsługa powinna być prosta i intuicyjna.


  Nasze najlepsze oferty wyciskarek wolnoobrotowych

  Widzieliśmy wszystkie typy wyciskarek wolnoobrotowych dostępnych na rynku i podstawowe funkcje, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie. Przyjrzyjmy się teraz naszym typom najlepszych wyciskarek w tym roku.


  1) RAVEN EWW002

  Najważniejsze informacje

  Wyciskarka wolnoobrotowa RAVEN została wyposażona w system woloobrotowy jak sama nazwa mów, sprawia to, że sok się nie nagrzewa, nie napowietrza i zachowuje wszystkie wartości odżywcze. Ponadto czas wyciskania wynosi do 30 minut co umożliwia wyciśniecie większej ilości soku za jednym razem.

  Za co lubimy ten produkt

  • Za możliwość przygotowania sorbetów, lodów
  • Za zabezpieczenie przed przegrzaniem
  • Za cichą pracę

  Kluczowe cechy

  • Typ: pionowa
  • Moc: 240 W
  • Bieg wsteczny: Tak
  • Obroty na minute: Brak informacji
  RAVEN EWW002

  RAVEN EWW002

  Pionowa

  240 W

  Sprawdź w RTVeuroAGD  2) Philips Viva HR1888/70

  Najważniejsze informacje

  Wyciskarka pozioma idealna dla osób, które zaczynają przygodę i szukają szybkiego sposobu na przygotowanie soku. Wyciskarka posiada również duży otwór wsadowy – 7 cm, dzięki czemu nie musisz kroić warzyw i owoców w malutkie kawałki. Urządzenie zostało zaopatrzone w system Micromasticating, który pozwala na wyciśniecie maksymalnej ilości soku z warzyw i owoców.

  Za co lubimy ten produkt

  • Za łatwe czyszczenie zajmuje 90 sekund
  • Za szeroki otwór wsadowy
  • Za korek niekapek
  • Za łatwy montaż i demontaż

  Kluczowe cechy

  • Typ: Pozioma
  • Moc: 150 W
  • Bieg wsteczny: Nie
  • Obroty na minute: Brak informacji
  REVEN ELT001

  Viva HR1888/70

  Pozioma

  150 W

  Sprawdź w RTVeuroAGD  3) Tefal Juice & Clean ZC420E38

  Najważniejsze informacje

  Wyciskarka została wyposażona w intuicyjny panel dotykowy, który zagwarantuje nam łatwy dostęp do czterech dedykowanych programów. Dzięki dodatkowymi nakładkami możemy przygotować sorbety i lody. Ciekawą opcją jest dostosowanie ilości miąższu w soki, jaki chcemy.

  Za co lubimy ten produkt

  • Za cichą prace
  • Za korek niekapek
  • Za regulacje miąszu
  • Za funkcje coolpress

  Kluczowe cechy

  • Typ: Pionowa
  • Moc: 150 W
  • Bieg wsteczny: Tak
  • Obroty na minute: 80 obr/min
  Tefal Juice & Clean ZC420E38

  Tefal Juice & Clean ZC420E38

  Pionowa

  150 W

  Sprawdź w RTVeuroAGD  4) Hurom ONE STOP H-AI-RBE20

  Najważniejsze informacje

  To zdecydowanie nasz faworyt w rankingu wyciskarek wolnoobrotowych. Aby opisać to urządzenie, wystarczą nam trzy słowa: pokrój, wrzuć, zamknij – wyciskanie soku nigdy nie było takie proste.

   Duży otwór wsadowy pozwala na wrzucanie większych kawałków warzyw i owoców oraz szybsze napełnienie wyciskarki do soków. Zewnętrzną obudowa wyciskarki została wykonana z trwałego i łatwego w utrzymaniu tworzywa.

  Wyciskarka posiada wbudowany czujnik bezpieczeństwa, korek nie kapek. Istnieje możliwość zamieszczenia podwójnej komory (posiada dwa otwory wsadowe, które przyspieszają wkładanie składników) oraz musimy wspomnieć, że Hurom One Stop posiada bardzo łatwa konstrukcje, dzięki której czyszczenie stało się jeszcze łatwiejsze.

  Za co lubimy ten produkt

  • Za łatwe czyszczenie
  • Za duży otwór wsadowy – 12cm
  • Za łatwość obsługi
  • Za 10-letnia gwarancje

  Kluczowe cechy

  • Typ: Pionowa
  • Moc: 200 W
  • Bieg wsteczny: Tak
  • Obroty na minute: 60 obr/min
   Hurom ONE STOP H-AI-RBE20

  Hurom ONE STOP H-AI-RBE20

  Pionowa

  200 W

  Sprawdź w RTVeuroAGD  5) Hurom HZS Alpha Plus HZ-SBE19

  Najważniejsze informacje

  Lodówka turystyczna Raven ELT001 jest bardzo pojemna, dzięki pojemności 30 litrów możeKolejna wyciskarka wolnoobrotowa od marki hurom cechuje się mocnym silnikiem indukcyjnym, dzięki jego mocy, urządzenie działa na jeszcze wolniejszych obrotach co daje nam możliwość wyciśnięcia większej ilości odżywczych produktów.


  Wyciskarka posiada dodatkowe sitko do soków, dzięki któremu możesz przygotować bardziej klarowny sok – jeśli taki właśnie lubisz.

  Za co lubimy ten produkt

  • Za niskie obroty
  • Za cichą prace
  • Za łatwy demontaż i montaż
  • Za dodatkowy squizer do cytrusów

  Kluczowe cechy

  • Typ: Pionowa
  • Moc: 150 W
  • Bieg wsteczny: Tak
  • Obroty na minute: 43 obr/ min
  Hurom HZS Alpha Plus HZ-SBE19

  Hurom HZS Alpha Plus HZ-SBE19

  Pionowa

  150 W

  Sprawdź w RTVeuroAGD  6) Panasonic MJ-L500SXE

  Najważniejsze informacje

  Pierwsza wyciskarka z firmy Panasonic cieszy się popularnością z racji na jej niewielką cenę. Co za tym idzie? Wyciskarka posiada nakładkę do robienia lodów, posiada mała ilość obrotów, bo 45 obr/min co jest bardzo dobrą cechą produktu.

  Za co lubimy ten produkt

  • Za możliwość przygotowania lodów
  • Za korek niekapek

  Kluczowe cechy

  • Typ: Pionowa
  • Moc: 150 W
  • Bieg wsteczny: Tak
  • Obroty na minute: 45 obr/min

  Panasonic MJ-L500SXE

  Panasonic MJ-L500SXE

  Pionowa

  150 W

  Sprawdź w RTVeuroAGD  7) Philips Avance HR1946/70

  Najważniejsze informacje

  Wyciskarka marki Philips charakteryzuje się 2x większym otworem wrzutowym, dzięki któremu nie musimy kroić warzy i owoców na mniejsze kawałeczki. Funkcja MicroMasticating, dzięki, której wyciskamy 90% owoców i warzyw.

  Za co lubimy ten produkt

  • Za funkcje MicroMasticating
  • Za szybkie czyszczenie
  • Za szybki montaż i demontaż

  Kluczowe cechy

  • Typ: Pozioma
  • Moc: 200 W
  • Bieg wsteczny: Tak
  • Obroty na minute- nie podano.
  Philips Avance HR1946/70

  Philips Avance HR1946/70

  Pozioma

  200 W

  Sprawdź w RTVeuroAGD