Wypiekacz do chleba jaki wybrać i czym się kierować przy zakupie

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
W tym artykule...
  Add a header to begin generating the table of contents

  W ostatnim czasie popularność, która zyskały wypiekacze do chleba, jest ogromna. Dlaczego tak się dzieje?
  Nie musimy tłumaczyć, że sytuacja, w której się znaleźliśmy, daje nam wiele czasu na odnajdywanie hobby i chęci do probowania nowych rzeczy takich jak wyszywanie, szycie lub wypiekanie chleba takiego, na jaki mamy ochotę. Bez sztucznych barwników i konserwantów. Jaki wypiekacz do chleba kupić skoro ofert jest wiele?

  Sprawdź najlepiej oceniane wypiekacze do chleba

  O to lista naszych najlepszych wypiekaczy, które zostały ocenione przez nas pod kątem popularności, wytrzymałości, parametrów i ceny.

  Kto powinien zdecydować się na wypiekacz do chleba

  Maszynka do pieczenia chleba jest świetnym urządzeniem dla każdego, kto chce mieć świeży chleb w domu, a nie ma możliwości, umiejętności i czasu.

  Wystarczy, że:

  • Odmierzysz składniki
  • Wrzucisz wszystko do foremki
  • Włączysz wypiekacz do chleba
  • Poczekasz 3-4h i pieczywo jest gotowe


  Samodzielnie przygotowany chleb nie zawiera sztucznych barwników, konserwantów czy polepszaczy – to ty w końcu decydujesz, co do niego dodajesz. Możesz więc upiec miękkie pieczywo pszenne, chrupiący chleb wieloziarnisty, a nawet… chleb bezglutenowy (to doskonałe rozwiązanie dla osób z alergiami pokarmowymi)


  Maszyna do pieczenia chleba — sposób działania

  Maszynka do pieczenia chleba to urządzenie w pełni automatyczne. Aby zrobić w nim własny bochenek chleba, wystarczy odmierzyć składniki, według przepisu i umieścić je w odpowiednich pojemnikach i wybrać odpowiedni program pieczenia w panelu sterowania.

  Wypiekacz jest wyposażony w mieszadło lub w 2 mieszadła, umieszczone są w podstawie urządzenia i połączone z silnikiem elektrycznym. Dzięki temu urządzenie doskonale sobie radzi z połączeniem wszystkich składników i wyrobieniem ciasta chlebowego, które następnie wypieka.


  Wypiekacz do chleba – budowa i najważniejsze parametry

  Jeśli decydujemy się na zakup maszynki do wypieku chleba. Musimy zwrócić uwagę na podstawowe parametry, które ułatwią nam wypiekanie chleba.

  • Liczba mieszadeł – bardzo ważna jest ich liczba- to dzięki nim wypiekacz zagniata ciasto. Większość modeli posiada jedno mieszadło i ono w zupełności wsytarcza, gdy będziemy wypiekać bochenki o wadze do 800 g. Jeśli planujemy wypieki większych bochenków chleba, wtedy zalecamy kupno maszynki do wypieku chleba z dwoma mieszadłami, które poradzą sobie z ciastem o wadze nawet do 1,5 kg.
  • Rozmiar komory – Określa on jaki duży bochenek będziemy mogli upiec. Jeśli wypiekamy chleb dla 2 osób to wypiekacz może być mały, jeśli dla większej rodziny, to stanowczo polecamy wybrać większe modele.
  Wypiekacz do chleba
  • Moc – To ona sprawia czy sprzęt poradzi sobie z mieszaniem i wypiekiem chleba, na polskim rynku znajdziemy wypiekacze od 250 W do 1000 W. Zdecydowanie najbezpieczniej jest wybrać urządzenie o mocy przynajmniej 600 – 800 W.
  • Hałas – Na wstępie trzeba uwzględnić, że z ma takiego, czegoś jak urządzenie, które nie emituje dźwięku. Cały proces mieszania i wypiekania chleba, chcąc nie chcąc generuje hałas. Poziom hałasu będzie się różnił w zależności od urządzenia. Niektóre (nie wszystkie) tańsze modele mogą być znacznie głośniejsze od droższych urządzeń i mogą ‘’poruszać’’ się po blacie kuchennym, a nawet mogą spaść. Dzieje się tak dlatego, że tańsze wypiekacze często są wyprodukowane z materiałów słabszej jakości i nie są tak stabilne.
  • Rodzaj powłoki– Komora wypiekacza powinna być wyposażona w nieprzywieraną powłokę. Dzięki temu urządzenie będzie łatwiejsze w czyszczeniu, ale i również przyczyni się to do lepszego wyrobienia ciasta.
  • Obudowa oraz konstrukcja wypiekacza – wybierając robot do pieczenia chleba, warto zwrócić uwagę na stabilność jego konstrukcji (dobrym rozwiązaniem są antypoślizgowe nóżki) oraz na materiał wykonania obudowy.
  • Funkcja automatycznego zagniatania ciasta – nie każda maszyna do chleba jest w pełni automatyczna, dlatego warto upewnić się, że wybrany wypiekacz faktycznie wyręczy użytkownika także w procesie zagniatania ciasta.
  • Opinie użytkowników – jeśli chodzi o wypiekacze do chleba, opinie innych osób mogą bardzo pomóc w wybraniu właściwego urządzenia. Wszystkie techniczne parametry są ważne, ale to jednak człowiek weryfikuje prace sprzętu w praktyce. Więc warto sprawdzić recenzje i zestawienia typu – wypiekacze do chleba ranking albo najlepsze wypiekacze.
  • Pojemność komory wypiekacza – to kwestia, która wpływa na gabaryty całego urządzenia, ale też na wielkość wypiekanego chleba. Im większa pojemność komory, tym większy bochenek można upiec za jednym razem.

  Wypiekacze do chleba – dodatkowe funkcje

  Wyżej wymienione funkcje to podstawowe, skupmy się teraz na tych dodatkowych, które na pewno ułatwią nam użytkowanie i wykorzystanie potencjału urządzenia do maximum.

  • Możliwość programowaniu czasu pieczenia(opóźniony start)- bardzo przydatna funkcja, na która warto zwrócić uwagę przy zakupie produktu. Dlaczego? Pozwala ci ona na wybranie, kiedy chcesz zacząć piec chleb, możesz wsypać składniki do urządzenia przed snem. Następnie ustawić program i gdy rano wstaniesz. Będziesz miał gotowy, świeżutki bochenek. Ponadto staraj się unikać wypiekaczy, które nie mają takiego programatora.
  • Funkcja robienia dżemu – kto nie lubi smacznych i zdrowych domowych przetworów? Z niektórymi wypiekaczami do chleba zrobimy je szybko i bez problemu. Po umieszczeniu w ich komorze owoców i innych niezbędnych składników, w ciągu kilku godzin zrobią nam pyszne konfitury, dżemy i marmolady.
  • Funkcja wyrabiania ciasta– Wypiekacz, który potrafi wyrobić i zagnieść ciężkie ciasto na chleb, bez problemu poradzi sobie z wypiekiem innych domowych ciast. Można z nim zrobić babeczki, ciasto na pizzę, placki, jedynym ograniczeniem jest pojemność komory wypiekacza i nasza wyobraźnia.
  • Opcja ustawiania wagi chleba – Niektóre modele daja nam możliwość wyboru wypieku chleba, zaczynając od 450g do 1,5 kg bochenka chleba. Oczywiście przed ustawieniem tej funkcji musimy wsypać do komory wypiekacza odpowiednia ilość składników.

  Programy pieczenia, co można wypiekać w wypiekaczu do chleba?

  Każda maszyna do chleba umożliwia przygotowanie klasycznego białego bochenka. Jednak nowe wypiekacze posiadają szereg specjalnych programów, które umożliwiają zrobienie mniej standardowych chlebów. Poznajmy rodzaj wypieku jaki może wpiec nasze urządzenie.

  Chleb bezglutenowy– dla niektórych osób to jedyny rodzaj chleba, który mogą spożywać, osoby z alergia glutenową wiedzą jak ciężko jest znaleźć taki chleb. Znacznie łatwiej jest go sobie po prostu upiec dzięki specjalnemu programowi.

  Chleb tradycyjny na zakwasie– nie od dziś wiemy ze to, co tradycyjne, najczęściej smakuje najlepiej. Spokojnie nie musimy znać tradycyjnych babcinych receptur na taki chleb, wystarczy, że nasz wypiekacz będzie posiadał tego typu program.

  Chleb tostowy– kupowany w sklepach chleb tostowy to mieszanka wszystkiego, dosłownie. Ich skład zawiera mnóstwo sztucznych dodatków i konserwantów. Dlatego, jeśli lubimy taki chleb, warto rozważyć wypiekanie samemu w domu.

  Chleb razowy– Wiadomo, że jest znacznie zdrowszy, program ten służy do pieczenia chleba z mąki razowej, a także z dodatkiem ziaren.

  Forma i kształt chleba

  Jaki chleb wolisz? Tradycyjny prostokątny czy kwadratowy, a może okrągły? Maszyny do wypieku chleba mogą wypiekać różne kształty chleba, dzięki czemu masz możliwość wyboru idealnej opcji dla siebie. Obecnie dostępne wypiekacze mają wyjmowaną misę na chleb z łopatkami. Tutaj zdecydowanie polecamy wybrać wypiekacz, w którym możesz wyjąć formę w razie, gdy coś nie wyjcie Ci z wypiekiem albo po prostu do łatwiejszego czyszczenia.

  Komora wypiekacza – pozioma czy pionowa?

  Warto wiedzieć ze urządzenie może mieć budowę poziomą lub pionową. Zdecydowanie więcej jest urządzeń poziomych ale w sklepach znajdziemy warianty o orientacji pionowej. Więc jaka jest różnica?

  Wypiekacze poziome – mogą mieć jedno, jak i dwa mieszadła. Pieczywo jest mniej wilgotne, więc prawdopodobieństwo, że powstanie nam zakalec jest mniejsze ale nadal możliwe. Łatwiejsze jest również dodawanie ekstra składników do ciasta, takich jak zioła, ziarna, owoce w trakcie wypieku.

  Wypiekacze pionowe- zajmują znacznie mniej miejsca niż pozioma wersja, poza tym zapewniają nieco lepsze mieszanie ciasta. Niestety nadają się tylko do wypiekania małych chlebów, ciast gdyż większość z nich posiada tylko jedno mieszadło.


  Na jakie zabezpieczenia zwrócić uwagę przed zakupem maszyny do pieczenia chleba


  Maszynka do pieczenia chleba to dość bezpieczne urządzenie, ale jak to mówią, warto dmuchać na zimne. W szczególności jeśli mamy w domu małe dzieci.

  Ochrona na wypadek braku prądu– może się przydarzyć sytuacja niezależna od nas. Urządzenie posiadające tę funkcję, potrafią zapamiętać ustawienia i cykl pracy w razie nagłego wyłączenia zasilania. Po wznowieniu prądu urządzenie rozpoczęcie swoja prace od momentu, w którym została przerwana.


  Blokada przed przegrzaniem – bardzo ciekawym zabezpieczeniem jest blokada przed przegrzaniem. Jeśli temperatura wypiekacza będzie zbyt wysoka, urządzenie poinformuje nas sygnałem dźwiękowym lub informacja na wyświetlaczu.


  Termo-izolowana obudowa – to podstawowe zabezpieczenie wypielaczy i posiada ja znaczna większość urządzeń sprzedawanych na naszym rynku. Do wypieku chleba potrzebna jest wysoka temperatura, dzięki odpowiedniej budowę wypiekacza temperatura zostaje wewnątrz komory a ścianki zewnętrzne są delikatnie ciepłe.


  Wypiekacz do chleba lidl

  Dobrze wiemy ze w Lidlu, można znaleźć dosłownie wszystko, produkty markowe znanych firm, ale również markę Silvercrest – która jest firma Lidla. Spokojnie produkty tej firmy są dobrej jakości i w przystępnych cenach, dlatego wiele osób zaczyna się do tej marki przekonywać. Klienci szukają informacji odnośnie wypiekacz do chleba lidl, bo ich ceny kuszą, dlatego przedstawiamy wam model dostępny w tej sieciówce

  Wypiekacz do chleba lild

  SILVERCREST® Automat do pieczenia chleba i robienia dżemu SBB850 F2

  Jak sama nazwa mówi nam, że urządzenie nie tylko wypiecze nam pyszny chleb, ale również mamy opcje robienia dżemu, to przepis na idealne śniadanie, no może dodajmy szklankę mleka do tego.

  Wypiekacz do chleba z Lidla posiada 16 programów pieczenia w tym program do chleba bezglutenowego, razowego, białego, program do wyrabiania ciasta na pizze czy ciasto na makaron.

  Ponadto możemy ustawić i zaprogramować do 8 własnych przepisów, co jest naprawę fajną opcją jak za takie pieniądze. Urządzenie zostało wyposażone w elektroniczny panel obsługi z wyświetlaczem LC i lampką kontrolną pracy. Specjalny sygnał, który nas poinformuje, że czas dodać orzechy, nasiona czy owoce do wypieku. Kolejny sygnał dźwiękowy, który przypomni nam, aby usunąć haki do ugniatania przed zaczęciem wypiekaniu chleba. Moc urządzenia to 850W poradzi sobię on z wypiekiem chleba o masie 1kg na spokojnie.


  Ten wypiekacz z Lidla naprawdę nie odstępuje jakością marce tefal, raven i jest najtańszy. Nasz werdykt?
  Polecamy ten produkt z czystym sercem.


  Nasze najlepsze oferty najlepszych wypiekaczy do chleba

  Znaleźliśmy wiele maszynek do pieczenia chleba dostępnych na rynku i ich podstawowe funkcje, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie. Przyjrzyjmy się teraz naszym typom najlepszych wypiekaczy, które wybraliśmy specjanie dla Was.

  1) RAVEN EWC001

  Najważniejsze informacje

  Wypiekacz do chleba Raven to idealne rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z pieczeniem chleba. Jest bardzo łatwy w obsłudze i bardzo szybko się go czyści co jest ogromnym plusem. Posiada również wiele przydatnych funkcji takich jak opóźniony start, możliwość wyboru skórki. Pomagą przygotować ciasto na pizzę, ciasto na makaron.

  Za co lubimy ten produkt

  • Za czytelny wyświetlacz LED
  • Za łatwość w utrzymaniu czystości
  • Za opóźniony start

  Kluczowe cechy

  • Posiada 12 automatycznych programów
  • Opóźniony start nawet do 13 godzin
  • Funkcja przytrzymywania temperatury aż do 60 minut.
  • Pojemność formy 0,9 kg
  • Moc 550 W
  RAVEN EWC001

  RAVEN EWC001

  16 programów pieczenia

  Sprawdź w RTVeuroAGD
  Sprawdź w OleOle.pl


  2) Unold 68511

  Najważniejsze informacje

  Bardzo dobry wypiekacz do chleba, posiada funkcje timeru, czyli może zacząć wypiekać chleb o określonej godzinie.Ponad to ciasto na pizzę to nie jest wyzwanie dla urządzenia o mocy 700 W. Stabilna budowa zapewni nam bezpieczeństwo i niweluje możliwość oparzenia się.

  Za co lubimy ten produkt

  • Za funkcje zapamiętywania programu
  • Za timer
  • Za możliwość przygotowania w nim konfitur
  • Za opóźniony start

  Kluczowe cechy

  • Moc 700 W
  • Pojemność formy 1,8 kg
  • Liczba programów 10
  • Solidna budowa
  • Przystępna cena
  Unold 68511

  Unold 68511

  10 programów

  Sprawdź w RTVeuroAGD
  Sprawdź w OleOle.pl


  3) Morphy Richards Homebake 502001

  Najważniejsze informacje

  Bardzo wygodny i intuicyjny sprzęt a w dodatku jest prosty w obsłudze. Wypiekacz posiada aż 14 funkcji pieczenia, które umożliwiają przygotowanie i wypiekanie różnego rodzaju pieczywa, a także ciasta na pizzę czy domowych dżemów. Dodatkowo istnieje możliwość wyboru pożądanego rozmiaru chleba oraz stopnia zarumienienia skórki.

  Za co lubimy ten produkt

  • Za regulacja stopnia przyrumienienia
  • O zakończeniu każdego procesu (mieszania składników, wypiekania, podgrzewania) poinformuje alarm dźwiękowy.
  • Za opóźniony start
  • Urządzenie posiada 3 stopnie zarumienienia skórki i 3 ustawienia wielkości bochenka.

  Kluczowe cechy

  • Pojemność misy 0,9 kg
  • Liczba programów 14
  • Opóźniony start nawet do 13 godzin
  Morphy Richards Homebake 502001

  Morphy Richards Homebake 502001

  14 programów

  Sprawdź w RTVeuroAGD
  Sprawdź w OleOle.pl


  4) Wypiekacz MUC-01

  Najważniejsze informacje

  Wypiekacz do chleba MUC-01 został wyposażony w 12 automatycznych programów, które zapewniają idealne rezultaty wypieku chleba – od odżywczego i sycącego pełnoziarnistego razowca po chleby bezglutenowe, francuskie, słodkie czy tostowe. Przygotowanie pieczywa to nie wszystko… to urządzenie zrobisz ciasto na pyszne makarony, pizze, ciasta, a nawet dżemy! Kto nie lubi smacznych, domowych przetworów.

  Za co lubimy ten produkt

  • Za opóźniony start
  • Za funkcje regulacji stopnia przyrumienienia
  • Za 12 programów
  • Za możliwość wyboru z trzech wielkości wypieku: 450, 680 i 900 gram.

  Kluczowe cechy

  • Forma pokryta powłoką nieprzywierającą
  • Robienie dżemu
  • Sygnał akustyczny końca pracy
  • Utrzymywanie ciepła przez 60 minut
  • Pojemność formy 0,9 kg
  • Moc 600 W
  MUC-01

  MUC-01

  12 programów pieczenia

  Sprawdź w RTVeuroAGD
  Sprawdź w OleOle.pl